Освячення “Дому надії” в Коротичі Харківської області

«Це не дім самотності, але “Дім надії”» – єпископ Станіслав Широкорадюк

21 жовтня 2017 року у смт Коротич біля Харкова єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії владика Станіслав Широкорадюк урочисто освятив Дім надії, у якому житимуть одинокі матері з дітьми від трьох років. Ними вже опікуються сестри з чернечого згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя (оріоністок) та благодійна організація «Деполь-Україна» за підтримки духовенства та вірних.

Це вже другий будинок для самотніх матерів у Коротичі. Перший, в якому разом із сестрами сьогодні мешкає 9 жінок та 14 дітей, був відкритий шість років тому завдяки ініціативі та самовідданій праці сестри-оріоністки Ренати Юрчак. Планувалось, що до нього будуть прийматись на рік вагітні жінки та ті, які мають дітей віком до трьох років. Та з часом  постала проблема: дітям, які підросли, потрібен дитячій садок, їхні матері мають йти на роботу, однак самостійне життя з різних причин ще не можливе. Цю проблему з Божою допомогою і покликаний вирішити новий дім, за реконструкцією та облаштуванням якого пильнував владика Станіслав особисто.

Гроші на купівлю будинку, його ремонт, обладнання та на будову гаража пожертвувала екуменічна група християн з Нюрнберга, німецького міста-побратима Харкова. Голова Екуменічного партнерства «Нюрнберг-Харків» пан Дітріх Шварцер надіслав вітання з нагоди освячення Дому надії і побажав, щоби в цьому затишному домі, завдяки теплій, професійній та люблячій турботі персоналу матері з дітьми вчились самостійному та гідному християнському життю:

«Я радію, що завдяки цілеспрямованому та сповненому довіри Богові служінню сестри Ренати та її помічниць вже понад 20 років у Харкові здійснюється плідна допомога дітям і молоді. Рік за роком ми отримували добрі новини про ваше служіння. Ці новини спонукали одного з наших благодійників виділити значну суму коштів, яка дозволила придбати і побудувати цей дім.  Немає любові Бога без любові до ближнього. Продовжуйте працювати з любов’ю до Бога і людей».

Вражає скромність головного благодійника цього будинку. Він побажав залишитись невідомим, і навіть у день відкриття Дому Надії ніхто з гостей не дізнався ні його імені, ні імен інших жертводавців. На його прохання на фасаді біля входу до будинку було розміщено таблицю з написом: «Засновник цього дому милостиво просить про молитву».

На урочистому відкритті зібрались священики і черниці, які служать у Харківському деканаті Харківсько-Запорізької дієцезії; вірні та друзі, які підтримують служіння сестер-оріоністок на Харківщині. Прибули також гості з Італії, Австрії, Польщі та різних регіонів України: Запоріжжя, Одеси, Києва, Львова.

Серед почесних гостей цього свята: генеральна настоятелька згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя сестра Марія Мабель Спаньол, генеральна радниця сестра Сільвія, які спеціально прибули з Риму, та настоятелька польської провінції сестра Марія Юзефіна Климчак. В урочистому освяченні Будинку взяли участь представники фонду «Деполь-Україна» на чолі з отцем Віталієм Новаком, СМ, президент «Caritas-Spes Україна» отець Петро Жарковський, генеральний консул Республіки Польща у Харкові пан Януш Яблонський з дружиною.

На початку урочистої Меси владика Станіслав Широкорадюк пригадав, як постав цей будинок і наголосив, що він не має асоціюватись із смутком і самотністю, тому матиме назву «Дім надії»:

«Самотність – це дуже сумна реальність і в молодості, і в старості. Але це місце має стати домом надії, а не смутку, тому він так і буде називатися: «Дім надії». У цьому домі, який ми сьогодні освячуємо, житиме спільнота матерів і дітей, яку сестри будуть творити у радості і вдячності. Цей дім має подарувати щасливе дитинство та материнство тим, кого не прийняли навіть найближчі. У цьому будинку має зростати віра в доброго Бога Отця, довіра Його опіці, надія на Боже Провидіння», – зазначив єпископ Станіслав.

«Слово, яке найкраще висловлює радість цього дня, – це «дякую». Перш за все – Божому Провидінню, завдяки якому ми можемо робити те, що робимо, і знати, що Господь ніколи нас не залишить. А особливо коли наше служіння звернене до тих, хто найбільш потребує підтримки і, як каже Папа Франциск, знаходиться на периферії суспільства. Дякую єпископу Станіславу за його щире серце, яким він ділиться, підтримуючи працю наших сестер і тут, і в самому Харкові», – сказала у своєму зверненні до гостей генеральна настоятелька згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя сестра Марія Мабель Спаньол.

Вітання сестри Марії Мабель (Спаньол)

Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський пообіцяв, що Консульство Республіки Польща в міру можливостей буде підтримувати всі добрі справи, які здійснюють сестри на Харківщині для матерів і дітей, і висловив надію, що українська влада неодмінно долучатиметься до всіх благих ініціатив Католицької Церкви.
Вітання Генерального Консула Януша Яблонського

Дякуючи всім учасникам урочистості, єпископ Станіслав Широкорадюк наголосив, що ця подія – ще одне свідчення того, що Церква навчає шанувати життя людини від зачаття до природньої смерті. А жінки, які потребують допомоги, можуть розраховувати на те, що тут для них завжди знайдеться місце.
Проповідь єпископа Станіслава Широкорадюка на відкритті “Дому надії” у Коротичі, Харківська область

«Біля нашої Катедри Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Харкові є соціальний центр. Лише протягом минулого року в ньому отримали допомогу понад 10 тисяч осіб. Крім того, кожного дня «Деполь-Україна» годує тут близько 100 нужденних. І ніхто нікого не питає, якої він національності чи віросповідання. Тобто Церква Христова відчиняє свої двері для всіх. А в цьому домі ми завжди чекаємо на допомогу волонтерів і вже наперед дякуємо тим, хто в майбутньому долучиться до цієї благородної справи», – сказав насамкінець владика Станіслав.

https://www.youtube.com/watch?v=JOZoIhl5hts&t=80s

У понеділок, 23 жовтня, гості роз’їхались, а для сестер-оріоністок і їхніх підопічних все тільки починається: найближчими днями молодих мам і їхніх дітей чекає переїзд у новий Дім надії, де кожна, хоч неповна, але родина, матиме свою кімнату із зручними меблями, пральню, кухню, дитячу світлицю, і, дай Боже, – нове життя із надією.

«Тепер я щаслива, – говорить сестра Рената, засновниця і натхненниця центру Матері і дитини у Коротичі. – Я і до цього була щасливою, але тепер – особливо».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.