Реколекції lectio divina для богопосвячених дів

З 22 по  27  липня в парафії Святого Скапулярія та св. Рафаїла Каліновського відбулися реколекції lectio divina для богопосвячених дів України та бажаючих. Тема реколекцій «Бути учнем Христа за Євангелієм від св. Марка». Їх провів отець-домініканець Андрій Камінський ОР. Парафію на Новій Баварії започаткували Отці Кармеліти у 2001 році. Після їхнього від’їзду з Харкова нею опікувалися по черзі дієцезіяльні священики о. Григорій Семенков, о. Станіслав Олешко та о. Андрій Пальчик. Тепер з осені 2017 року на запрошення єпископа-ординарія Станіслава Широкорадюка сюди приїхали отці з Ордену Проповідників.

Орден заснував іспанський монах святий Домінік у 1214 році в Тулузі, щоб проповідувати Євангеліє й протистояти єресям всередині Церкви. Орден був схвалений 22 грудня 1216 року папою римським Гонорієм ІІІ, буллою «Religiosam vitam». З лав Ордену вийшли видатні мислителі й святі такі як Альберт Великий, Тома Аквінський, Томмазо Кампанелла, Бартоломео де Лас Касас, Майстер Екгарт, Петро з Верони та інші. Найбільший освітній заклад домініканців – Папський університет святого ТомиАквінського (Анжелікум) в Римі. В Україні домініканці присутні з 1233 року. До Києва прибув святий Яцек Одровонж зі своїми співбратами. Нині у Києві діє філіал Папського університету, Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського. Девіз Ордену: «Прославляти, Благословити, Проповідувати» (лат. Laudare, Benedicere, Praedicare).

Традиційним символом домініканського ордену був чорний із білими плямами собака, що тримав у зубах палаючий факел – вогонь істини. Цей образ виник завдяки грі латинських слів: монахів часто називали домініканцями (лат. Dominicanes), що означало послідовники Домініка; однак їхню назву можна перекласти і як «пси Господні» (лат. Domini canes).

Основні сфери діяльності домініканців – проповідь Євангелія, вивчення наук, освіта, боротьба з єресями, місіонерська діяльність.

28 липня у парафіяльному домі на Новій Баварії відбулася перша зустріч богопосвячених дів України. У ній взяли участь 11 богопосвячених осіб з Києва, Харкова, Городка (Хмельницької обл.), Нікополя та одна кандидатка з Ужгорода, яка належить до Католицької Церкви східного обряду (греко-католики). Лейтмотивом зустрічі стала притча про мудрих та нерозумних дів (див. Мт 25,1-13). Також зібрані були ознайомлені з інструкцією «Ecclesiae Imago sponsae» до Чину богопосвячених дів, яку напередодні, 8 липня 2018 року, затвердив папа Франциск. Доклад про суть інструкції зробила його перекладачка на російську мову Ольга Хмелевська, theol. lic., випускниця Римського університету Орієнталє, яка багато років перекладає книжки у видавництві Біблійно-богословського інституту св. апостола Андрія (м. Москва).

Кульмінацією зустрічі стала Свята Літургія, яку відправив отець-настоятель Маріуш Возняк ОР у співслужінні із о. Андрієм Камінським ОР та о. Іренеєм Погорельцевим ОР. Під час Святої Служби діви відновили обіт цнотливості.

Всі учасниці реколекцій та зустрічі дів виражають сердечну вдячність отцям-домініканцям та парафіянам за щирий прийом і моляться про народження тут реколекційного дому святого Домініка, щоб якомога більше людей могли скористатися з проповідницького і інших духовних дарів отців-домініканців. Дім зміг би приймати одночасно до 10 бажаючих поглиблювати своє духовне життя завдяки розважанню над Божим словом, духовному керівництву та особистій молитві. Дім розташований на околицях міста у тихому районі, що сприяє зосередженню та відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.