Жовтень – місяць Святого Розарію

Слово «rosarium» (розарій) колись означало сад, у якому ростуть троянди. У середні віки троянда вважалася царицею квітів та улюбленою квіткою Богородиці, тому Її статуї часто прикрашалися вінками з троянд (білими – на згадку про радощі Діви Марії, червоними – на знак Її скорбот, і жовтими – на знак Її слави). Можливо, тому Розарієм сьогодні називають чотки для молитви і молитовну практику, в якій вони використовуються. Розарій – вінок із молитов, які ми даруємо Діві Марії, роздумуючи над євангельськими подіями.

Молитва Розарію всім життям

Молячись Розарій, ми повинні прагнути до того, щоб він став «досконалим». Що це значить? Досконалий Розарій – це такий, у якому усну молитву (благочестиве проголошення слів молитви вголос) супроводжує молитва розуму (роздумування над таємницями), що і перетворює повсякденне життя на молитву. Саме це перетворення і робить Розарій молитвою, що випрошує у Бога надзвичайно великі благодаті.

Життя­молитва – це єднання з Христом кожною нашою думкою, словом, справою і всіма пориваннями душі, всіма нашими бажаннями, радощами, болем і стражданнями, усім тим, що є суттю нашого життя. Це безнастанне занурення в таємницю відкуплення. Це проживання кожної миті життя разом із Ісусом і Марією.

Жити молитвою, жити в молитві – означає дивитися на світ, як Ісус, дивитися на все очима Діви Марії. Це означає відкинути всі ілюзії, спотворені відображення реальності у викривлених гріхом дзеркалах світогляду, стереотипів, помилкових цінностей і присвятити Богові усе своє життя.

Досконалий Розарій – це повернення до споконвічного «розарію», прожитого Марією. Його плоди – це досконале (наскільки це можливо в цьому світі) єднання з Богом, досконале виконання Його волі, слідування за Пресвятою Богородицею до Божого Царства.

Діва Марія сама підказує нам, як наблизитися до того, щоб наш Розарій став досконалим: насамперед треба жити істинним християнським життям, наповнити нашу повсякденність молитвою, постом, жертвою. Цей мотив невпинно звучить у Її фатімських посланнях. Ми покликані до того, щоб разом із Христом приносити себе в жертву за cпасіння світу, до того, щоб усім своїм життям супроводжувати Христа і Його Матір у Їхній молитві і жертві.

Коли в 1946 році у сестри Люсії запитали, що Богородиця мала на увазі, говорячи про жертву, вона відповіла: «Під жертвою Пресвята Матір розуміла щире виконання своїх обов’язків…». І додала, піднявши чотки, що цю повсякденну жертву має супроводжувати щоденна молитва Розарію: «Розарій дуже важливий, і якщо ми хочемо по-справжньому виконувати наші повсякденні обов’язки, то повинні молитися Розарій». Сестра Люсія переконана, що без Розарію неможливо перебувати в єдності з Богом і внести у повсякденність вимір спокутної жертви, без Розарію неможливо перетворити життя на молитву.

Папа Лев XIII писав: «Завдяки молитві Розарію таємниці життя, смерті і воскресіння Христа входять у наше життя. І якщо таємниця віри стане частиною нашої повсякденності, тоді вже ніщо не відірве нас від Бога і не зіб’є зі шляху до святості». Так Розарій відчиняє нам небеса.

Святіший Отець закликає молитися Розарій про захист для Церкви

У прес-службі Святого Престолу повідомили про заклик Папи Франциска до всіх вірних Католицької Церкви молитися до Пресвятої Богородиці та Святого Архангела Михаїла.

Святіший Отець Франциск запрошує всіх вірних у всьому світі щодня молитися Святий Розарій протягом жовтня, просячи про заступництво Богородиці та Архангела Михаїла, щоб захистити Церкву від диявола, що постійно прагне розділити нас із Богом і між собою.

Напередодні від’їзду до Прибалтики Папа Франциск зустрівся з директором Всесвітньої мережі молитви за Папу священиком Фредериком Форносом і звернувся до нього з проханням поширити цей заклик до молитви. Папа просить завершувати Розарій молитвою «Під Твій захист прибігаємо» і молитвою до Святого Архангела Михаїла, захисника в боротьбі проти зла (пор. Одкр 12,7-12): «Святий Архангеле Михаїле, допомагай нам у боротьбі, а проти підступів і засідок злого духа будь нам обороною. Нехай йому здолає Бог, покірно про це просимо, а ти, Князю Воїнства Небесного, сатану та інших злих духів, які на згубу людських душ цим світом кружляють, міццю Божою скинь до пекла. Амінь»

Один коментар до “Жовтень – місяць Святого Розарію”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.