Храмове свято в парафії Святого Сімейства

30 грудня, в останню неділю 2018 року, численні вірні з усіх парафій Харківського деканату зібрались у храмі Святого Сімейства. В цей день Римсько-католицька Церква вшановує Святе Сімейство – Ісуса, Марію і Йосифа – і віддає їхній опіці усі родини, молячись про святість життя.

Урочисту Святу Месу об 11.00 очолив настоятель українського вікаріату Отців Маріян отець Павел Островський МІС у співслужінні із священиками Харківського деканату. На початку Служби о. Анатолій Клак МІС тепло привітав усіх зібраних.

У проповіді отець Павел, який має багаторічний досвід душпастирського служіння родинам у русі «Домашня Церква», назвав християнську сім’ю школою любові. Якщо подивитись на життя Святого Сімейства, ми бачимо не солодку листівку, де зображено Діву Марію, яка щось вишиває, Йосифа за роботою столяра та хлоп’ятко Ісуса, який бавиться з котиком у кутку. Це життя від початку схоже на трилер. Особливий тягар впав на плечі Йосифа, який хотів віддалити Діву Марію. Потім втеча до Єгипту, пошуки Ісуса на свято Пасхи. І все це задля того, щоб зберегти Божого Сина. Така сама мета має бути і в родинах. Сім’я – це школа любові, це місце збереження Ісуса.
Перед таїнством шлюбу дівчині слід запитати свого хлопця: «Якщо я перестану за собою слідкувати, впаду в істерику або ще чимось тебе засмучу, чи ти витягнеш мене з цього багна, чи не залишиш мене?» А хлопець, якщо бажає упевнитись у правильності свого вибору, має також запитати свою дівчину: «Якщо я почну зловживати алкоголем, заглядатись на твоїх подруг або зроблю ще щось прикрого, чи ти допоможеш мені вилізти з цього болота, чи не перестанеш мене любити?» Отець Павел порівняв власне таку вірність у подружжі із військової дружбою двох воїнів, яких він зустрів у Авдіївці, куди привозив допомогу, зібрану парафіянами. Ці два солдата були готові віддати життя один за одного…
Неможна бути щасливим у родині, яка укладається тільки задля родини. Тільки у школі християнської любові, якою є сім’я, ми пізнаємо, що значить блаженні вбогі духом, засмучені, лагідні, милостиві, спрагнені правди…»

Під час Святої Меси подружжя, що прийшли на свято, мали змогу відновити шлюбні обітниці. Літургія закінчилась Літанією до Святого Сімейства та урочистим співом «Te Deum» перед виставленими на вівтарі Пресвятими Дарами.
Святкування продовжилось під час спільного обіду, де вірні й духовенство могли поспілкуватися і поділитися радістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.