Освячення єлеїв та мира

17 квітня, у Велику середу, у Харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Ян Собіло та ще понад двадцять священиків Харківсько-Запорізької дієцезії зібрались на Святу Літургію освячення єлеїв та мира.
Ця Свята Меса відбувається у кафедральних соборах у Великий четвер, та з огляду на далеку відстань від Харкова та Запоріжжя католицьких парафій, розташованих у семи областях дієцезії, єпископи відправляють дві такі Меси: у Запоріжжі у Великий вівторок та у Харкові у Велику середу. Таким чином кожен священик має можливість відправляти одну із тих Мес у співслужінні зі своїми єпископами. 
Під час Святої Літургії пресвітери відновили свої обітниці, які вони приносили у таїнстві Священства.
У проповіді владика Станіслав Широкорадюк розважав слова із Євангелія від Луки: «Дух Божий на Мені». «Дух Господній діє, – сказав владика Станіслав, – як дві тисячі років тому. Ісус Христос не тільки дав Себе розіп’яти, але й воскрес, і тепер діє через Своє Містичне Тіло – Церкву. Дух Святий все освячує і оновлює, перед усім, у таїнствах.   Його дія не залежить навіть від ретельності виконання таїнства священиком та глибини зрозуміння».
«Для навернення народу було б достатньо, щоб люди щонеділі приходили до храму та приймали участь у Святих таїнствах. Саме Божа благодать змінює серце людини».
Також владика Станіслав заохотив вірних молитися за священників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.