Святість родинного життя: формація, любов, спільна молитва

Про це йшлося у великопісних реколекціях, які відправив у катедральній парафії єпископ Віталій Скомаровський з 5 по 7 квітня.
Без приготування і формації чоловік не може стати відповідальним чоловіком і батьком, а жінка – дружиною і матір’ю, як не можна без підготовки стати священником або богопосвяченою особою, наголосив реколекціоніст. Тому у нашій Церкві є багато сімейних рухів, які допомагають родинам жити згідно зі словом Божим, долати труднощі сімейного життя, вести подружній діалог тощо.
Любов – це те, з чого починається подружжя. Але, якщо зроками вона не буде поглиблюватися, ставати більш жертовною і самовідданою, тобто любов’ю агапе, то її вогонь може згаснути. Бог є Любов. Якою вона є яскраво, окреслив святий апостол Павло у 1 Кор 13. Саме таким є наш Господь – довготерпеливим, лагідним, не заздрісним… Порівнюючи свою любов із Його, ми можемо бачити, чого нам бракує, і в молитві шукати допомоги у Господа.
У п’ятницю ввечері єпископ Віталій очолив молебень Хресної Дороги, який також був присвячений подружньому життю та сімейним проблемам.
У неділю, 7 квітня, в останній день реколекцій, владика Віталій говорив про важливість молитви подружньої (коли разом моляться чоловік і жінка) та родинної (коли батьки моляться разом із дітьми). У молитві ми можемо просити пробачення одне в одного та в Бога, шукати примирення у конфліктних ситуаціях. Таїнство Подружжя, участь у недільній Літургії та щоденна спільна молитва – це залог міцної родини. По статистиці в таких родинах трапляється тільки один розвід на 1429 пар.
На кінець реколекцій єпископ Віталій вділив усім архіпастирське благословення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.