Вербна неділя у Харківській катедрі

14 квітня католики Харкова у Літургійних обрядах Церкви відзначали Пальмову, або Вербну, неділю, – урочистий спомин В’їзду Ісуса Христа до Єрусалиму. У цей день віряни зібралися о 12.00 біля кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці із вербами, пальмовими та весняними гілками, які на початку Богослужіння освятив єпископ Станіслав Широкорадюк. Потім відбулася урочиста хода навколо храму із співом «Осанна!», яка символізувала події, пов’язані із в’їздом Ісуса до Святого міста, де Він прийняв Хресні муки.
Потім владика відправив Святу Літургію, якою розпочався Великий тиждень. Після читання Страстей Господніх від св. Луки (слова Христа читав єпископ Станіслав, авторський текст – о. Григорій Семенков, решту – о. Олег Ковиньов) владика виголосив проповідь. Між іншим він сказав: «Сьогодні ми чуємо радісні голоси учнів, що вигукують: «Осанна!», а за декілька днів почуємо: «Розіпни Його!». Який контраст. Власне такими ми є. Хтось порівняв сьогоднішнє суспільство з Юдою Іскаріотом, який торгується, за скільки продати Христа, тобто Його заповіді. Так, у багатьох сферах життя сучасне суспільство йде на компроміс із совістю…
Але Христа вже не можливо продати. Він вже був зраджений, катований і розп’ятий за всі гріхи людства. Щоб отримати Його спасіння, достатньо усвідомити свій гріх і покаятися, як це зробив добрий розбійник на хресті. І тоді він почув від Господа: «Сьогодні будеш зі Мною в раю». Дай нам Бог почути ті ж самі слова».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.