Мандруюча світом свічка

У неділю, 17 листопада, Екзарх Харківський владика Василій передав свічку миру владиці Станіславу Широкорадюку в катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії міста Харкова. «Коли розпочалася війна в Україні, католики Німеччини передали нам “свічку миру”, щоб ми молилися за мир на нашій землі та в усьому світі», – зазначив у своєму слові Екзарх Харківський та побажав, щоб парафії Римсько-католицької Церкви продовжили цю місію. У відповідь єпископ Станіслав Широкорадюк підтримав ініціативу молитви за мир та запевнив, що свічка помандрує не лише на Харківські терени, а й на Луганщину та Донеччину.Варто додати, що у Харківському Екзархаті акція «Мандруюча світом свічка» («Wanderfriedenskerze») тривала понад рік. У лютому 2018 р. дієцезія Лімбургу РКЦ передала свічку владиці Василію Екзарху Харківському УГКЦ, щоб християни різних конфесій молилися за мир в Україні та світі.
29 квітня 2018 року акція розпочалася з парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ м. Харкова, опісля свічка «мандрувала» парафіями Екзархату.

Молитовна акція «Wanderfriedenskerze» («Мандруюча світом свічка»)

Під впливом терористичних нападів в Нью-Йорку 11 вересня 2001 р. різні християнські церкви та спільноти заснували Вселенську конвенцію про мир у Рейні-Майн, щоб християни різних конфесій разом молилися та поширювали мир в суспільстві. Саме тут в 2002 році розпочалася рух «Wanderfriedenskerze» – «Мандруюча світом свічка».
Завжди, 1 вересня – в річницю початку Другої світової війни, – рух «Wanderfriedenskerze» починається зі спільної служби в пам’ять жертв війни і тиранії. Звідти світові свічки йдуть в подорож через близько 70-80 громад, шкіл та християнських установ у регіоні Рейн. Вони об’єднують християн у різні події, щоб вшанувати пам’ять жертв війни, терору та тиранії. Згодом світові свічки передаються партнерським церквам та організаціям як сполучні символи для миру та примирення, особливо в кризових та конфліктних регіонах світу.

За матеріалами Харківського Екзархату УГКЦ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.