День пам’яті жертв Катинської трагедії

13 квітня на Меморіалі жертв тоталітаризму, де поховано близько 4000 польських офіцерів, розстріляних навесні 1940 року, відбувся молебень та урочисті заходи по вшануванню пам’яті загиблих. Організатор – Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові.
Молебень очолив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізький Павло Гончарук. До молитви також приєдналися єпископ Василій, Екзарх Харківський (УГКЦ), єпископ Митрофан (ПЦУ) та єпископ Павло Шварц (НЄЛЦУ). 
Лист президента Польщі пана Анджея Дуди з нагоди 80‑ї річниці Катинської трагедії зачитав Генеральний консул пан Януш Яблонський.
Нагадаємо історію. У вересні 1939 р. після окупації території Польщі Червоною Армією було захоплено і вивезено у СРСР велику кількість польської військової та адміністративної еліти. Військовополонених було розміщено у кількох таборах: Козельському, Осташківському, Старобільському та інших.

За рішенням вищого керівництва СРСР від 5 березня 1940 року у квітні-травні того ж року було розстріляно приблизно 22 тис. польських в’язнів з цих таборів. Їхні тіла масово поховали поблизу Смоленська (Катинь), Твері (Мєдноє), Харкова (П’ятихатки), Києва (Биківня) та в інших місцях Західної України та Західної Білорусі. У 90‑х роках, коли таємницю злочину НКВС було розкрито, на місці поховань утворено меморіали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.