Як святкувати Різдво? Поради від єпископа Павла Гончарука

Єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, поділився з CREDO своїми думками про те, як нам варто зустрічати Різдво цього непростого 2020 року. Пропонуємо вашій увазі три духовні поради від єпископа.

1. Шукаймо новонародженого Ісуса разом із Трьома мудрецями

Я бажаю всім читачам побачити в маленькому новонародженому Дитяті ту велику скромність Бога, яка є вираженням Його делікатної любові до нас. Бог приходить до нас як Дитя, і кожному з нас потрібно Його віднайти так само, як знайшли Його мудреці. Бог являє себе тим, хто Його шукає всім серцем. Тому я бажаю, щоби кожен з вас знайшов це Святе Дитя і цим засвідчив присутність Бога, який є з нами завжди.

  2. Думаймо про Господа понад усе

Напередодні Свят ми можемо багато думати про різне: як святкувати Різдво, що можна і чого не можна собі дозволити, тобто переключатися на якісь другорядні речі. А насправді Господь приходить зараз, Він уже є тут. Як каже апостол Павло: ми живемо і рухаємося в Ньому. Справжнє свято — це коли Господь є в Церкві, а я з Ним. Усе решта вже з цього випливає: святкування, обряди, страви на нашому столі. Не обов’язково мати дванадцять страв на святковому столі — по-справжньому важливо перебувати поруч із Богом.  

3. Пам’ятаймо, що лише Бог здатен створити нам свято

Якщо людина зверне всю свою увагу на Бога, то Бог сам сотворить їй свято. Ми не можемо зробити свято собі самі — тільки Бог робить свято для своєї Церкви. Тому я заохочую всіх передусім до роздумів. Наприклад, коли ми співаємо колядки, варто не просто повторювати слова, а вдумуватися в їхнє значення, уявляти ту ситуацію, ставити себе на те місце, спробувати перенестися духом у події Христового Різдва.

Джерело: CREDO

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.